اسلایدر

کتاب: معرفه الهادی (حکایات و کرامات) - نشر عطش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کد کالا261
دسته‌بندیمذهبی
حکایات و کرامات
محمد رضا افروغ - محسن زند
مترجم
عطش
رقعی
1391
0
شومیز
تعداد صفحات143

توضیحات:


این اثر، بیان گوشه هایی از معجزات و کرامات آن بزرگوار است، بدان منظور که پاسخی باشد برای آنان که امامان معصوم(ع) را انسانهایی عادی می پندارند، و برای آنکه وسیله ای برای دست یابی به معرفت و شناخت بیشتر نسبت به امامان، از جانب شیعیان و پیروان باشد. یشوای دهم، نور نمایان وماه تابان، دارنده شرافت وبزرگواری وعزت وبرتری ولطف واحسان، ابوالحسن سوم، حضرت علی ابن محمد، امام هادی(ع)، یکی از پیشتازان دانش و تقوا و کمال است که وجودش مظهر فضائل اخلاقی و کمالات نفسانی و الگوی حق جویان و ستم ستیزان است. 

در این نوشتار مختصر، با مطالعه در منابع معتبر اسلامی و تاریخی، برای آشنایی بیشتر با پیشوای دهم(ع)، فرازهایی زرّین از سیره تربیتی و ویژگی های اخلاقی آن برگزیده الهی وهمچنین روایات وکراماتی خواندنی از آن حضرت نقل شده است.... بخش اول به کودکی و دوران امامت امام هادی(ع)، اوضاع سیاسی- اجتماعی عصر امام هادی(ع)، تلاش‏ها و مبارزات فرهنگى امام، علم و دانش امام و معرفی شاگردان امام از جمله عبدالعظیم حسنی، پرداخته شده است.....

بخش دوم نیز شامل حقایق و کراماتی مستند و حدیثهایی گهر بار از امام هادی(ع) است. از جمله اینکه:

 امام(ع) متوکل را لعنت کرد و سه روز پس از تحقیر او مرگش را پیش بینی نمود..... در حضور متوکل، امام(ع) نقاب از چهره زنی که به دروغ خود را حضرت زینب(س)، معرفی می کرد، برداشت..... مشتی ماسه و سنگ را برای یک پیرو فقیرش، به طلا تبدیل کرد..... امام(ع)، به زبان‌ ایرانیان، اسلاوها و هندیان تکلم می نمود..... استفتائات متوکل از امام هادی(ع)..... تاثیر کلام امام و گریه متوکل...... إ نَّ لِشیعَتِنا بِوِلایَتِنا لَعِصْمَةٌ، لَوْ سَلَکُوا بِها فى لُجَّةِ الْبِحارِ الْغامِرَةِ. امام هادی(ع): همانا ولایت ما اهل بیت، براى شیعیان و دوستانمان پناهگاه امنى مى باشد، که چنانچه در همه امور به آن تمسّک جویند، بر تمام مشکلات(مادّى و معنوى) فایق آیند.

.....................................................................................

برای خرید این کتاب اینجا کلیک نمائید.

.....................................................................................

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.