اسلایدر

کتاب: سرنوشت انسان جلد 3 (قیامت و حشر) - نشر عطش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کد کالا8
دسته‌بندیمذهبی
زندگی پس از مرگ، رستاخیز، احباط، تکفیر
مسعود عالی
مترجم
عطش
رقعی
1392
0
شومیز
تعداد صفحات318

توضیحاتی درباره کتاب:

مجموعه مباحثی در زمینه عرصه‌های مختلف محشر و مواقف هولناک آن در برنامه سمت خدا است. در همین راستا نگارنده جناب آقای  حجت الاسلام مسعود عالی به سئوال‌های مختلفی در زمینه ویژگی‌های سرزمین محشر، نحوه حساب و کتاب خلایق در آن، نامه عمل، ثبت اعمال بندگان، صورت ملکوتی اعمال انسان، تطهیر برخی از انسان‌ها در برزخ و قیامت، وضعیت گناهان در محشر و آثار وضعی آنها در دنیا، صراط و ماهیت آن، مهمترین منزلگاه‌های قیامت، انواع حسابرسی در محشر، عوامل حبط عمل در قیامت، عوامل تکفیر گناه در آن روز، مهمترین پرسش‌های روز قیامت و برخی دیگر از مسایل مربوط به حشر پاسخ داده و آیات و روایات متعددی در این زمینه مورد شرح و بررسی قرار داده است.

...................................................................................................................................................................

عالم برزخ زمان و مقطعی از زندگی انسان است. این عالم که فاصله میان مرگ و قیامت است، بخشی از جریان تکامل انسان را میسر می سازد. (آیه 1 سوره مومنون) پس از آن است که قیامت آغاز می شود و انسان وارد  بخش دیگری از زندگی خود می شود.

قرآن در آیه 1 تا 3 سوره زلزال با اشاره به مسئله زلزله شدید رستاخیز و واکنش انسان ها نسبت به اتفاقات و روبه رو شدن با عالم رستاخیز می فرماید:

اذا زلزلت الارض زلزالها و اخرجت الارض اثقالها و قال الانسان مالها؛

هنگامی که زمین به شدت می لرزد و بارهای سنگینش را بیرون می ریزد، در آن هنگامه است که انسان می پرسد: زمین را چه شده است؟

این اولین واکنش آدمیان با عالم قیامت و رستاخیز است. مردمانی که درباره قیامت با تردید و گاه با تعجب و شگفتی برخورد می کردند، از یکدیگر می پرسند که آیا پس از دنیا و مرگ، دنیا و عالم دیگری هست:

یقول الانسان اذا ما مت لسوف اخرج حیا (آیه 66 سوره مریم)

اکنون از خاک بیرون می آیند و ناگهان خود را در حالتی می یابند که زمین به شدت می لرزد و همه آن چیزهایی را که در درون خود داشت بیرون می ریزد.

این اتفاق و بار سنگینی که از درون زمین بیرون می آید، انسان و جن است که پیش از این مرده و در درون خاک جای گرفته بودند....

.....................................................................................

برای خرید کتاب اینجا کلیک نمائید.

.....................................................................................

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.